Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” we współpracy z mieszkańcami sołectwa Grzegorze zrealizowała projekt dofinansowany przez Fundację Agencja Rozwoju Przemysłu. Dzięki wsparciu Fundacji został zakupiony sprzęt nagłaśniający do oprawy współorganizowanych przez LGD MM uroczystości. W ramach projektu zaplanowane zostały wydarzenia służące popularyzacji tradycji narodowych, lokalnego dziedzictwa kulturowego, obyczajów związanych z rolnictwem.

W dniu 03 października mieszkańcy Grzegorz zorganizowali otwartą uroczystość Święto Ziemniaka. Celem wydarzenia była popularyzacja tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem potraw na bazie ziemniaka i oczywiście integracja mieszkańców sołectwa Grzegorze i gminy Orzysz. Z przyczyn niezależnych z powodu obostrzeń związanych z pandemię koronowirusa COVID – 19 nie udało się zorganizować drugiej zaplanowanej w ramach projektu uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  w dn. 11.11.2020.

Zarząd Stowarzyszenia składa podziękowanie mieszkańcom sołectwa Grzegorze, którzy włączyli się w realizację projektu. Mamy nadzieję, że dzięki aktywności mieszkańców zakupiony sprzęt nagłaśniający będzie służył organizacji wielu uroczystości lokalnych.

Lokalna Grupa Działania Mazurskie Morze przyłączyła się do akcji na rzecz Antoniny Marii Dąbrowskiej chorej na SMA 1, rdzeniowy zanik mięśni typu pierwszego, co oznacza powolny zanik mięśni odpowiadających za czynności życiowe. Całą historię choroby i leczenia Antosi można znaleźć na stronie https://www.siepomaga.pl/antosia 

W chwili obecnej, w trudnej sytuacji pandemii, wiele zbiórek bezpośrednich nie odbędzie się. Odwołane są kiermasze, wyprzedaże garażowe, koncerty…Dlatego też postanowiliśmy pomóc Antosi przekazując fanty do licytacji, które są prowadzone na stronie https://www.facebook.com/groups/licytacjedlaantosi 

Antosię można także  wesprzeć, wysyłając SMS o treści 00069237 na numer 72356 , oraz SMS o treści TOSIA na numer 72052. 

Chcielibyśmy gorąco  zachęcić  wszystkich członków naszego stowarzyszenia, naszych przyjaciół z lokalnych grup działania, lokalnych przedsiębiorców i wszystkich ludzi dobrej woli do wsparcia Antosi, danie Jej szansy na normalne życie. Tosia na to zasługuje. 

Pomóc można na wiele sposobów, ale bardzo ważne jest nagłaśnianie i przekazywanie informacji o dziewczynce. Każda wpłata, SMS, licytacja, polubienie strony, udostępnianie informacji  ma kluczowe znaczenie: im szybciej Antosia dostanie terapię genową, tym ma większą szansę na prawidłowe funkcjonowanie.

Poniżej przedstawiamy dodatkowe dane do informacji z dnia 09.10.2020 r. w zakresie zamiaru realizacji przez LGD "Mazurskie Morze" operacji własnej. W załączniku poniżej przedstawione zostały cele i przedsięwzięcia oraz wskaźniki planowane do osiągnięcia w efekcie zrealizowania operacji własnej.

W trosce o zdrowie Państwa oraz pracowników ograniczamy do minimum kontakt osobisty z pracownikami biura.

W miarę możliwości prosimy o załatwianie spraw wyłącznie w formie elektronicznej: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i telefonicznej: 87 423 85 20

W przypadku konieczności bezpośredniej wizyty osobistej należy skontaktować się telefonicznie w celu umówienia wizyty.

Obsługa bezpośrednia klientów, w sprawach wymagających takiej procedury odbywa się wyłącznie w umówionym terminie z zachowaniem zasad:

  • Klient wchodzi do biura w masce i rękawicach,
  • Pracownik biura prowadzi obsługę klienta w środkach ochrony osobistej,
  • Jednocześnie w biurze może być obsługiwany maksymalnie 1 klient,
  • Pracownik po zakończeniu obsługi klienta zobowiązany jest do każdorazowego zdezynfekowania miejsca obsługi.

W harmonogramie zmieniły się kwoty dotyczące Przedsięwzięcia 3.2.2 Wsparcie podejmowanych działań wspólnych dla tworzenia, rozwoju i promocji atrakcji turystycznych i innych lokalnych produktów i usług w ramach partnerstw terytorialnych lub branżowych. Przedsięwzięcie dotyczy realizacji projektów grantowych.

Poniżej przedstawiamy informacje o zamiarze realizacji przez LGD Mazurskie Morze operacji własnej w zakresie przedsięwzięcia 3.2.2. Wsparcie podejmowanych działań wspólnych dla tworzenia, rozwoju i promocji atrakcji turystycznych i innych lokalnych produktów i usług w ramach partnerstw terytorialnych lub branżowych. W terminie 30 dni od zamieszczenia informacji Wnioskodawcy zainteresowani realizacją zadania w ramach powyższego zakresu mogą złożyć zgłoszenie w tym zakresie. Jeżeli takie zgłoszenie zostanie złożone LGD ogłosi otwarty nabór wniosków o powierzenie grantów. Jeżeli zgłoszeń nie będzie LGD złoży wniosek o dofinansowanie operacji własnej zaplanowanej do realizacji w ramach wskazanego powyżej przedsięwzięcia.

program rozwoju obszarow wiejskich