Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” w dniu 29 stycznia 2019 r. podpisała z Województwem Warmińsko-Mazurskim umowę o przyznaniu pomocy na realizację projektu grantowego pt. „LGD Mazurskie Morze – podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych”. Wartość projektu to 50.408,51zł. Kwota dofinansowania, 50.407,00zł, pochodzi ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Projekt realizowany będzie do 31.12.2019 roku w ramach wdrażanej przez LGD Lokalnej Strategii Rozwoju i obejmuje trzy zadania zaplanowane przez grantobiorców wybranych w przeprowadzonym przez LGD naborze Nr 1/2018.

 

Ochotnicza Straż Pożarna w Warpunach realizuje zadanie zatytułowane „EkoHarce – Wypalanie traw – wpływ na życie” adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Sorkwity. W ramach zadania przeprowadzone zostaną warsztaty edukacyjne, warsztaty fotograficzne, eko-biwak, opracowana zostanie eko-gra. Podsumowaniem będą dwie eko-wystawy zorganizowane podczas dożynek na których przedstawione zostaną efekty warsztatów fotograficznych, gry edukacyjne, zagadki, konkursy. Wartość zadania realizowanego przez OSP to 17.686,46zł.

Towarzystwo Przyjaciół Gminy Biała Piska realizuje zadanie zatytułowane „Gmina Biała Piska przyjacielem środowiska” adresowane do dzieci, młodzieży i dorosłych z Gminy Biała Piska. W ramach zadania przeprowadzony zostanie konkurs na plakat ph. „Biała Piska-eko gmina”, pogadanki na temat ekologii, wyjazdy edukacyjne do Stacji badawczej w Popielnie i Biebrzańskiego Parku Narodowego. Podsumowaniem będzie festyn ekologiczny z elementami edukacji, zabawy, ekologicznych kulinariów tradycyjnych. Wartość zadania to 20.672,17zł.

Dom Zakonny Zgromadzenie Sióstr św. Dominika w Orzyszu realizuje zadanie pt. „Swego nie znacie, cudze chwalicie – Mazurski Park Krajobrazowy” adresowane do dzieci i młodzieży z Gminy Orzysz. W ramach zadania uczestnicy wybiorą się na wyprawę badawczo-edukacyjną do Mazurskie Parku Krajobrazowego, wezmą udział w warsztatach edukacyjnych w Orzyszu, opracują broszurę i grę edukacyjną „Zagadki Żółtego Szlaku nad Krutynią”. Broszura i gra przekazana zostanie mieszkańcom obszaru w celach edukacyjnych. Wartość zadania 12.049,88zł.

program rozwoju obszarow wiejskich