Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” zaprasza Przedszkola z obszaru LGD do udziału w kampanii informacyjno-edukacyjnej pn. „Ekologiczne przedszkolaki z Mazurskiego Morza” finansowanej ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, a skierowanej do dzieci w wieku 3-5 lat.

Celem kampanii jest prowadzenie działań promujących region i jego bogactwo przyrodnicze oraz kształtowanie postaw ekologicznych wśród najmłodszych mieszkańców. W ramach kampanii planowane jest przeprowadzenie zajęć przyrodniczych edukacyjnych, konkursu przyrodniczego i konkursu plastycznego. Kampania zakończy się finałem konkursu przyrodniczego z podziałem na powiat piski i mrągowski, który odbędzie się w siedzibie LGD MM w Orzyszu.

 

Przedszkolom zakwalifikowanym do udziału w kampanii zapewniamy finansowanie kosztów wynagrodzenia nauczyciela zaangażowanego w zajęcia edukacyjne i przygotowanie uczestników finału, nagrody w konkursie plastycznym i przyrodniczym, przyjazd na finał z poczęstunkiem, nagrody rzeczowe dla przedszkoli, materiały do zajęć edukacyjnych.

Zgłoszenia udziału w kampanii należy dokonać przesyłając ankietę na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub pocztą do dnia 8 kwietnia 2019 r. do Biura LGD Mazurskie Morze, ul. Leśna 22, 12-250 Orzysz. Regulaminy konkursów oraz karta zgłoszenia dostępne są na naszej stronie internetowej www.lgd.mazurskiemorze.pl

Do udziału w kampanii zakwalifikowanych zostanie osiem przedszkoli. Decydować będzie kolejność zgłoszeń z zastrzeżeniem, że dla każdej gminy z obszaru LGD MM zarezerwowane jest miejsce dla jednego przedszkola.

Wstępny harmonogram:

- ustalenie listy placówek uczestniczących w kampanii – do 15 kwietnia,

- przyrodnicze zajęcia edukacyjne, eliminacje do konkursu przyrodniczego, konkurs plastyczny w przedszkolach – do 15 czerwca,

- rozgrywki finałowe konkursu przyrodniczego w siedzibie LGD – do 28 czerwca.

Pobierz:

- Regulamin konkursu plastycznego

- Regulamin konkursu przyrodniczego

- Karta zgłoszenia

program rozwoju obszarow wiejskich