Drukuj

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” we współpracy z mieszkańcami sołectwa Grzegorze zrealizowała projekt dofinansowany przez Fundację Agencja Rozwoju Przemysłu. Dzięki wsparciu Fundacji został zakupiony sprzęt nagłaśniający do oprawy współorganizowanych przez LGD MM uroczystości. W ramach projektu zaplanowane zostały wydarzenia służące popularyzacji tradycji narodowych, lokalnego dziedzictwa kulturowego, obyczajów związanych z rolnictwem.

W dniu 03 października mieszkańcy Grzegorz zorganizowali otwartą uroczystość Święto Ziemniaka. Celem wydarzenia była popularyzacja tradycji kulinarnych związanych z przygotowaniem potraw na bazie ziemniaka i oczywiście integracja mieszkańców sołectwa Grzegorze i gminy Orzysz. Z przyczyn niezależnych z powodu obostrzeń związanych z pandemię koronowirusa COVID – 19 nie udało się zorganizować drugiej zaplanowanej w ramach projektu uroczystości z okazji Święta Odzyskania Niepodległości  w dn. 11.11.2020.

Zarząd Stowarzyszenia składa podziękowanie mieszkańcom sołectwa Grzegorze, którzy włączyli się w realizację projektu. Mamy nadzieję, że dzięki aktywności mieszkańców zakupiony sprzęt nagłaśniający będzie służył organizacji wielu uroczystości lokalnych.

DSC_8167.jpg DSC_8171.jpg DSC_8187.jpg

DSC_8235.jpg DSC_8238.jpg DSC_8244.jpg

DSC_8264.jpg DSC_8455.jpg