Drukuj

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze” realizuje operację własną pt. „Promocja turystyki wędkarskiej na Jeziorze Orzysz”, dofinansowaną ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Wartość operacji to 50 425,00zł, a kwota dofinansowania to 50 000,00zł. Wykonaliśmy już prace w zakresie uporządkowania i prac pielęgnacyjnych na przystani (wyrównanie terenu, posianie trawy, montaż tablicy i kosza na śmieci). Obecnie realizujemy część operacji obejmującą opracowanie i druk publikacji „Vademecum Wędkarza” oraz organizację wypraw wędkarskich z opieką przewodnika na jeziorze Orzysz. W ramach projektu zapewniamy łódki oraz przewodnika, natomiast osoby chętne do skorzystania z wyprawy powinny zaopatrzyć się w zezwolenie wędkarskie i sprzęt do wędkowania. Dla wszystkich uczestników wypraw wędkarskich mamy prezent, który przyda się w kontynuowaniu przygody wędkarskiej.

Obecnie planujemy wyprawy we wrześniu i październiku (na ile pogoda pozwoli), a następnie w maju i czerwcu przyszłego roku. Ruszamy od 11 września w każdą sobotę i niedzielę o godz. 7.00 z Zatoki Wierzbińskiej (wjazd tuż przed mostem na drodze do Ełku, kierunkowskaz na kemping). Ilość miejsc ograniczona, dlatego będzie decydowała kolejność zgłoszeń. 

Chętnych do udziału w wyprawach zapraszamy do zgłaszania się pod numerem tel. 600 275 784 lub na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W zgłoszeniu należy podać dane kontaktowe oraz ilość uczestników wyprawy.

mapa