×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/rajd_2013.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Za nami trzecia edycja Rajdu „Rowerem po Mazurskim Morzu” zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze” w dniach 24-25 sierpnia 2013. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania malowniczą trasę dookoła Jeziora Śniardwy, która liczyła blisko 100 km. Jest to jedna z trzech tras pieszo-rowerowych, które zostały wyznaczone przez LGD MM za pomocą aplikacji GPS.

Trasa rajdu była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap trasy rozpoczął się w Mikołajkach, gdzie po dokonaniu rejestracji, otrzymaniu pakietów energetycznych oraz kamizelek odblaskowych uczestnicy rajdu ruszyli w drogę. Pierwszy etap trasy liczył ok. 60 km i kończył się w Pensjonacie Pana Krzysztofa Kozłowskiego - Nowe Guty Fun. Mimo sporej liczby kilometrów oraz zróżnicowanego stopnia trudności trasy, wszyscy uczestnicy znieśli wspaniale trudy rajdu. Wspaniała pogoda, świeże powietrze, malownicze widoki oraz ciekawa trasa z przeprawą promem w Wierzbie były rekompensatą wylanego potu. Zwieńczeniem pierwszego dnia rajdu była wymiana wrażeń przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Na koniec LGD MM tradycyjnie nagrodziło najmłodszego uczestnika rajdu – Piotra Kosakowskiego, najstarszego miłośnika dwóch kółek – Wandę Chaberek oraz najliczniejszą rodzinę Państwa Kosakowskich. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane gadżety promocyjne LGD oraz akcesoria rowerowe. Drugi etap trasy liczył ok. 40 km i rozpoczął się w miejscowości Nowe Guty, zakończył zaś w Mikołajkach. Po drodze uczestnicy rajdu mieli okazję zajechać do pracowni RenesArt w Nowych Gutach i podziwiać prace konstrukcyjne i rzeźbiarskie udostępnione przez Pana Andrzeja Renes. Po dotarciu na metę cykliści odczuli ogromną satysfakcję, iż w całości pokonali trasę dookoła Jeziora Śniardwy, która miejscami okazała się niełatwa.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku na terenie LGD z innowacyjnym wykorzystaniem technologii GPS. Nowa technologia pozwala odejść od tradycyjnego znakowania szlaków  w terenie. Turysta może skorzystać z opisu trasy rowerowej posługując się nawigacją, bądź telefonem komórkowym po pobraniu aplikacji ze strony internetowej www.lgd.mazurskiemorze.pl. Trasy wyznaczone za pomocą aplikacji cieszą się sporą popularnością, gdyż do tej pory trasę Śniardwy z promem ściągnęły 264 osoby, trasę Śniardwy bez promu – 151 osoby oraz trasę dookoła jeziora Bełdany – 171 osób.

 

Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi Jakubowskiemu- Burmistrzowi Mikołajek za pomoc w organizacji imprezy oraz wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku.

Zobacz film z rajdu!

{youtube}LhEHv8gNwU4&feature=share{/youtube}


{gallery}rajd_2013{/gallery}

program rozwoju obszarow wiejskich