Za nami czwarta edycja Rajdu „Rowerem po Mazurskim Morzu” zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze” w dniach 23-24 sierpnia 2014. Uczestnicy  rajdu mieli do pokonania malowniczą trasę dookoła Jeziora Śniardwy, która liczyła blisko 100 km. Jest to jedna z trzech tras pieszo-rowerowych, które zostały wyznaczone przez LGD MM za pomocą aplikacji GPS.

Trasa rajdu była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap trasy rozpoczął się na Placu Wolności w Mikołajkach, gdzie po dokonaniu rejestracji, otrzymaniu pakietów energetycznych oraz kamizelek odblaskowych uczestnicy rajdu ruszyli w drogę. Pierwszy etap trasy liczył ok. 60 km i kończył się w Wiatraku nad samym brzegiem jeziora Śniardwy. Mimo sporej liczby kilometrów oraz zróżnicowanego stopnia trudności trasy, wszyscy uczestnicy znieśli wspaniale trudy rajdu. Wspaniała pogoda, świeże powietrze, malownicze widoki oraz ciekawa trasa z przeprawą promem w Wierzbie były rekompensatą wylanego potu. Zwieńczeniem pierwszego dnia rajdu była wymiana wrażeń przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Na koniec LGD MM tradycyjnie nagrodziło najmłodszego uczestnika rajdu – Filipa Jażdżyńskiego, najstarszego miłośnika dwóch kółek – Zygfryda Wieczorka oraz najliczniejszą rodzinę  Państwa Wakulińskich. Wśród pozostałych uczestników zostały rozlosowane gadżety promocyjne LGD oraz akcesoria rowerowe. Drugi etap trasy liczył ok. 40 km i rozpoczął się w miejscowości Nowe Guty, zakończył zaś w Mikołajkach. Po dotarciu na metę cykliści odczuli ogromną satysfakcję, iż w całości pokonali trasę dookoła Jeziora Śniardwy, która miejscami okazała się niełatwa.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku na terenie LGD z innowacyjnym wykorzystaniem technologii GPS. Nowa technologia pozwala odejść od tradycyjnego znakowania szlaków  w terenie. Turysta może skorzystać z opisu trasy rowerowej posługując się nawigacją, bądź telefonem komórkowym po pobraniu aplikacji ze strony internetowej  www.lgd.mazurskiemorze.pl.

{gallery}rajd_2014{/gallery}

program rozwoju obszarow wiejskich