×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/5_rajd_rowerowy_galeria.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder:

Za nami piąta edycja Rajdu „Rowerem po Mazurskim Morzu” zorganizowanego przez Lokalną Grupę Działania „Mazurskie Morze” w dniach 9-10 maja 2015 roku. Uczestnicy rajdu mieli do pokonania malowniczą 90 km trasę, która została wyznaczona przez LGD MM za pomocą aplikacji GPS.

Trasa rajdu była podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap trasy rozpoczął się w Kompleksie Wypoczynkowo-Konferencyjnym „Mazur Syrenka”, gdzie po dokonaniu rejestracji, otrzymaniu pakietów energetycznych oraz kamizelek odblaskowych uczestnicy rajdu ruszyli w drogę. Pierwszy etap trasy liczył ok. 60 km i kończył się w Pensjonacie Wejsunek w Wejsunach. Mimo sporej liczby kilometrów oraz zróżnicowanego stopnia trudności trasy, wszyscy uczestnicy znieśli wspaniale trudy rajdu. Wspaniała pogoda, świeże powietrze, malownicze widoki oraz ciekawa trasa wzdłuż jeziora Mokrego była rekompensatą wylanego potu. Zwieńczeniem pierwszego dnia rajdu była wymiana wrażeń przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Drugi etap trasy liczył ok. 30 km i rozpoczął się w miejscowości Wejsuny, zakończył zaś w Krutyni. Po dotarciu na metę cykliści odczuli ogromną satysfakcję, iż w całości pokonali trasę wyznaczoną przez LGD, która miejscami okazała się niełatwa. Na koniec LGD MM tradycyjnie rozlosowało gadżety promocyjne LGD oraz akcesoria rowerowe.

Celem rajdu była popularyzacja turystyki rowerowej oraz aktywnego wypoczynku na terenie LGD z innowacyjnym wykorzystaniem technologii GPS. Nowa technologia pozwala odejść od tradycyjnego znakowania szlaków  w terenie. Turysta może skorzystać z opisu trasy rowerowej posługując się nawigacją, bądź telefonem komórkowym po pobraniu aplikacji ze strony internetowej  www.lgd.mazurskiemorze.pl.

{gallery}5_rajd_rowerowy_galeria{/gallery}

 

program rozwoju obszarow wiejskich