Adres: ul. Leśna 22, 12-250 Orzysz

telefon: 87 423 85 20

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Dariusz Kizling - Dyrektor  Biura
telefon  komórkowy: 600 27 57 84
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Grażyna Leszczyńska - Specjalista ds. programowych
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Katarzyna NowakowskaSpecjalista ds. księgowych i kadrowych
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Julia Michalak - Asystent Biura

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godz: 30 - 15 30

DOŁĄCZ DO NAS!

LGD Mazurskie Morze jest idealnym miejscem dla osób aktywnych, dla osób chcących działać dla dobra wspólnego, dla naszej małej ojczyzny położonej wokół jez. Śniardwy. LGD jest powołana, by pomóc mieszkańcom rozwiązać ich lokalne problemy i tym samym przyczynić się do poprawy jakości życia na wsi i w miasteczkach. To co odróżnia LGD od innych organizacji pozarządowych, to wizja poparta budżetem, to fakt, że skupia w swoich szeregach zarówno przedstawicieli lokalnych władz, jak też właścicieli firm, organizacje społeczne, rolników i zwykłych mieszkańców. LGD jest apolityczna i transparentna. Jest tu miejsce dla każdej osoby bez względu na wyznawane poglądy. Wszystkich łączy chęć poprawy warunków życia na naszym terenie i służba naszym mieszkańcom.

 

Dlaczego warto być w LGD?

 1. Przynależność do LGD umożliwia realny wpływ na kierunek działania LGD i na to, w jaki sposób zostaną zagospodarowane unijne fundusze przeznaczone dla naszego terenu.
 2. Przynależność do LGD oznacza przynależność do grupy prawie 100 osób reprezentujących wszystkie sektory na naszym terenie – udział we wspólnych spotkaniach, w dyskusjach, szkoleniach itp..
 3. Przynależność do LGD to również możliwość bezpłatnego podnoszenia umiejętności poprzez uczestnictwo w szkoleniach, warsztatach i konferencjach zarówno tych organizowanych przez LGD jak i tych, na które LGD jest bezpłatnie zapraszana.
 4. Dostęp do bieżących informacji o dofinansowaniu z pierwszej ręki i pomoc przy składaniu wniosku.

 

Co zrobić, aby zostać członkiem Stowarzyszenia?

Aby zostać członkiem LGD „Mazurskie Morze”, należy zapoznać się ze Statutem Stowarzyszenia, następnie wypełnić deklarację członkowską i odesłać ją do Biura LGD.

Pobierz deklarację

Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”
ul. Leśna 22
12-250 Orzysz

Bank Spółdzielczy Ruciane Nida oddział  Orzysz
Nr rachunku: 66 9364 0000 2003 0011 3133 0001

Zarząd LGD „Mazurskie Morze”

 1. Dariusz Kizling – Prezes Zarządu
 2. Aldona Mataj -  Wiceprezes Zarządu
 3. Hubert Sadownikow - Wiceprezes Zarządu
 4. Marek Kragiel - Skarbnik
 5. Adriana Rokosz - Sekretarz
 6. Małgorzata Bigda
 7. Rafał Grusznis
 8. Lidia Borys-Dymczyk
 9. Lidia Świder
 10. Jacek Bućko

Skład osobowy Rady Decyzyjnej:

 1. Stowarzyszenie Kultury Nieestradowej im. M. Kajki - sektor społeczny
 2. Gospodarstwo Jeziorowe w Ełku - sektor gospodarczy/rybacki
 3. Gospodarstwo Rybackie "Śniardwy" - sektor gospodarczy/rybacki
 4. Gospodarstwo Rybackie "Mikołajki" - sektor gospodarczy/rybacki
 5. Gospodarstwo Rybackie Mrągowo - sektor gospodarczy/rybacki
 6. Polski Związek Wędkarski Gospodarstwo Rybackie PZW w Suwałkach Zakład w Rucianem-Nidzie - sektor gospodarczy/rybacki
 7. Mrągowskie Towarzystwo Wędkarskie w Mrągowie - sektor społeczny/rybacki
 8. Kwast Adam - sektor społeczny/rybacki
 9. Gmina Biała Piska - sektor publiczny
 10. Gmina Orzysz - sektor publiczny
 11. Gmina Ruciane-Nida - sektor publiczny
 12. Gmina Sorkwity - sektor publiczny
 13. Łachacz Marek -  sektor gospodarczy
 14. Szabelski Marek - sektor gospodarczy
 15. Stowarzyszenie Kultury Fizycznej MKS "Kłobuk" Mikołajki - sektor społeczny

Skład osobowy Komisji Rewizyjnej:

 1. Jolanta Karasek,
 2. Iwona Filipkowska,
 3. Jerzy Komsta.
Nasze LOGO

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Mazurskie Morze" powstało, by umożliwić mieszkańcom sześciu gmin leżących wokół jeziora Śniardwy, czyli: Biała Piska, Mikołajki, Orzysz, Piecki, Pisz i Ruciane-Nida, wykorzystanie unijnych środków dostępnych w ramach osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w latach 2007-2013. Siedzibą stowarzyszenia jest Biuro w Orzyszu.

W 2015 roku powiększyliśmy obszar działania o kolejne gminy - Sorkwity i gminę wiejską Mrągowo.

 

 


Celem programu i naszej organizacji jest podniesienie jakości życia na wsi i obszarach wiejskich dzięki oddolnym inicjatywom naszych rolników, mieszkańców, przedsiębiorców, stowarzyszeń i gmin. Na ten cel Unia Europejska przekazuje nam około dziewięciu milionów złotych.

Lokalna Grupa Działania jest organizacją szczególną. Z woli ustawodawcy, ma być organizacją prawdziwie apolityczną, transparentną i w pełni reprezentującą interesy wszystkich grup zamieszkujących naszą ziemię. Stąd wśród członków są obecne gminy, stowarzyszenia, przedsiębiorcy, rolnicy i mieszkańcy. Każdy członek ma równe prawa i jeden głos, czy to pojedynczy rolnik czy gmina. Tych wszystkich, których rozpiera energia i chcieliby mieć realny wpływ na przyszłość naszej małej ojczyzny zapraszamy do grona członków.

Każdy mieszkaniec lub organizacja, zarejestrowana na terenie jednej z gmin należących do LGD, może złożyć wniosek o dofinansowanie swojego projektu, który przyczyni się do podniesienia jakości życia na terenie LGD. Szczegóły w zakładce: „Nabory wniosków”.

program rozwoju obszarow wiejskich