W czwartek, 21 września Lokalną Grupę działania odwiedziły wspaniałe dzieciaki  z orzyskiego przedszkola „ Niezapominajka”. Nie była to zwykła wizyta, ponieważ przedszkolaki z grup 0a, 0b oraz 4- 5 latki  miały do wykonania szczególne zadanie w ramach akcji Sprzątania Świata.

Przygotowaliśmy więc dla naszych gości kilka zadań.  Pierwsze – spotkanie przy sumie, naszym rozbójniku, zbudowanym z plastikowych butelek.  Dzieci przyniosły swoje, tak więc ryba zyskała  brakujące  części. Drugie zadanie –  sprzątanie terenu Mazurskiej Zagrody i szukanie  dwudziestu dwóch rybek, które ukryły się wśród śmieci.  Trzecie – to zwiedzanie budynków karczmy i kuźni, gdzie największą atrakcja było odkrycie pomieszczenia z prawdziwym piecem chlebowym.  Czwarte – to odpoczynek  przy kiełbasce z rusztu, po to, by nabrać sił do zadania piątego –  obejrzenia prezentacji  „ Ryby,  rybeczki, czyli  mieszkańcy jeziora i rzeczki” . Tu był  czas na rozpoznanie wcześniej zebranych rybek, na wymianę doświadczeń i podsumowanie : każdy z nas  mały i duży powinien dbać o otaczającą nas naturę.

Na koniec spotkania, po rewelacyjnie  wykonanych zadaniach,  wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali  drobne upominki, a ekipa LGD – piękną  laurkę  z podziękowaniami