Lokalna Grupa Działania „Mazurskie Morze”zaproponowała innowacyjny pomysł na oznakowanie szlaku pieszo-rowerowego z wykorzystaniem technologii GPS. Nowa technologia pozwala odejść od tradycyjnego znakowania szlaków  w terenie. Turysta może skorzystać z opisu trasy rowerowej posługując się nawigacją, bądź telefonem komórkowym po pobraniu aplikacji ze strony internetowej www.lgd.mazurskiemorze.pl

Wystarczy wejść na naszą stronę, wybrać odpowiedni link (zależny od systemu jaki posiada nasz telefon),ściągnąć aplikację i wgrać plik z trasami.

Opracowana trasa wokół jeziora Śniardwy jest jedną z piękniejszych na terenie LGD. Trasa liczy ok. 100 km więc jest możliwość jej pokonania w ciągu jednego dnia, jednakże zachęcamy do podzielenia jej na kilka etapów. Dzięki temu będziecie mogli Państwo odwiedzić wszystkie ciekawe miejsca i podziwiać uroki Mazurskiego Morza.

Na zaproponowanych przez nas trasach znajduje się wiele ciekawych miejsc wartych obejrzenia, z których szczegółowo zostało opisanych 21 punktów (pobierz opis trasy). Dodatkowo na trasie wokół jeziora Śniardwy zaznaczone zostały obiekty turystyczne, które zostały członkami sieci Dziedzictwa kulinarnego Warmii, Mazur i Powiśla. W tych miejscach możecie Państwo skosztować specjałów przygotowanych zgodnie z regionalną recepturą.

Punkty gastronomiczne członkowie sieci DZIEDZICTWO KULINARNE WARMII MAZUR I POWIŚLA:

  1. FHU "Gościniec" Mirosław Gworek, Głodowo 10, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423 18 02
  2. "Siedlisko na półwyspie" Marianna Koss, Wierzba 1, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423 65 17
  3. Gospodarstwo Rybackie "Mikołajki", ul. Mrągowska 14, 11-730 Mikołajki,
  4. Polska Akademia Nauk Dom Pracy Twórczej, Wierzba 7, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 87 423 16 19

Miłośnicy dwóch kółek mają do wyboru trzy trasy pieszo-rowerowe: pętla wokół jeziora Śniardwy z promem, bez promu oraz pętla wokół jeziora Bełdany.

 

Darmowa aplikacja na telefon/GPS z wytyczonymi trasami!

  1. Pętla wokół jeziora Śniardwy z promem
  2. Pętla wokół jeziora Śniardwy bez promu
  3. Pętla wokół jeziora Bełdany

POBIERZ: - Ciekawe punkty na trasie

więcej informacji TUTAJ

Instrukcje jak pliki KML i GPX mogą być zainstalowane na Google Earth, na Garmin Edge i na iPhonie: http://dvcocktail.wordpress.com

OPISY TRAS


Trasa nr 1 – Pętla wokół jeziora Śniardwy z promem
Wersja tej trasy dostępna jest wyłącznie w okresie od maja do października, gdyż w tym czasie kursuje prom.
Długość trasy: 101 km
Trudność trasy: średnio zaawansowana
Ciekawe miejsca w trasie: Mikołajki, Kulinowo, Iznota, Popielno, Warnowo, Wejsuny, Niedźwiedzi Róg, Seksty, Karwik, Szeroki Ostrów, Most nad Kanałem Wyszka, Jezioro Białoławki, Nowe Guty, Jezioro Tyrkło, Okartowo, Suchy Róg, Dziubiele, Leśniczówka Łuknajno, Kanał Ługański, Stawek-Dybowo.

 

  

sniardwy z promem   trasa nr1 1
 trasa nr1 2  trasa nr1 3

Trasa nr 2 – Pętla wokół jeziora Śniardwy bez promu
Wersja tej trasy dostępna jest przez cały rok.
Długość trasy: 110,1 km
Trudność trasy: średnio zaawansowana
Ciekawe miejsca w trasie: Mikołajki, Kulinowo, Iznota, Popielno, Warnowo, Wejsuny, Niedźwiedzi Róg, Seksty, Karwik, Szeroki Ostrów, Most nad Kanałem Wyszka, Jezioro Białoławki, Nowe Guty, Jezioro Tyrkło, Okartowo, Suchy Róg, Dziubiele, Leśniczówka Łuknajno, Kanał Ługański, Stawek-Dybowo 

 

sniardwy bez promu  trasa nr1 3 
 trasa nr2 5 trasa nr2 6 

Trasa nr 3 – Pętla wokół jeziora Bełdany
Wersja tej trasy dostępna jest wyłącznie w okresie od maja do października, gdyż w tym czasie kursuje prom.
Długość trasy: 32,3 km
Trudność trasy: średnio zaawansowana
Ciekawe miejsca: Guzianka, Wejsuny, Warnowo, Wierzba, Iznota, Leśnictwo Gąsior, Wygryny

 

 

 


Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do aktywnego wypoczynku na terenie LGD i przekonania się osobiście o jego walorach.

Ponadto możecie Państwo stworzyć własną mapę na googlemaps – wystarczy mieć założone konto na gmail.com. Po ściągnięciu aplikacji na telefon z androidem i wgraniu plików KML w serwisie Google automatycznie można wczytać zapisane trasy. Szczegółowe informacje na temat utworzenia własnej trasy na googlemaps znajdziecie Państwo na stronie http://tripper2.blogspot.com/2009/05/4-rejestracja-trasy-gps.html

program rozwoju obszarow wiejskich